Karaczany szare - Kolorowy Świat Ptaków - UNREGISTERED VERSION

starożytnośćStatystyki zbiorcze na stronę
Idź do spisu treści

Menu główne

Karaczany szare

Polecane strony > Karaczany dla agamy

Nauphoeta cinerea czyli karaczan szary

Pojemnik hodowlany karaczanów szarych

Jako pojemnik  hodowlany możemy stosować takie same pojemniki jak te do hodowli karaczanów tureckich. Czyli akwarium z wytłaczankami do jajek, wyposażone w pojnik i podstawkę na pokarm. Niestety karaczany te wspinają się po szybach, dlatego krawędzie terrarium musimy wysmarować wazeliną. Jest to dla nich bariera nie do przejścia.

Wielkość pojemnika? W zależności od liczby karaczanów, ale gatunek ten jest naprawdę odporny na duże przegęszczenie. Z moich obserwacji wynika, że wręcz preferuje życie w zatłoczeniu i nie wpływa to na niego w żaden nie korzystny sposób.

Temperatura

ok. 30 °C. Im wyższa, tym szybsze będzie tempo wzrostu. Wilgotność? według mnie, nie ma znaczenia. Hodowałem te karaczany w niskiej wilgotności (bez podłoża i bez spryskiwania pojemnika) i rozmnażały się znakomicie :)

Karmienie Nauphoeta cinerea
Wszystkożerny, możemy karmić zarówno suchymi mieszankami paszowymi, tworzonymi na bazie otrębów pszennych, z dodatkiem płatków owsianych, płatkowanego pokarmu dla rybek, suchej karmy dla psów i kotów, jak i warzywami i owocami. Pamiętaj jednak, żeby usunąć niezjedzone resztki w przeciągu 24-36h aby uniemożliwić rozwój pleśni i roztoczom.

Rozmnażanie Nauphoeta cinerea

Gatunek jajożyworodny, samica tworzy ootekę i inkubuje ją wewnątrz odwłoka. Po ok. miesiącu rodzi ok 30 młodych. Do osiągnięcia dorosłości potrzebują ok 3 miesięcy. Prawdopodobnie gatunek ten, jest zdolny do partenogenezy. Do oddzielenia wylęgu od dorosłych stosuję takie oto sitko.

 
Free counters!
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego